«««

2 marca 2010

Historia strony

Domena została przekierowana z bplaced.com do blogger.com, a mediawiki zastąpiona blogiem.

Początkowo bplaced.com wydawał się dobrym rozwiązaniem (unikalnym jak na darmochę). Niestety strona potrafi wczytywać się wieki (a czasami wcale). Wciąż została tam wiki

O blogger.com zupełnie zapomniałem, aż przypadkiem zorientowałem się, że mogę podpiąć własną domenę. Po bliższym przyjrzeniu się uznałem, że ma wystarczające (jak dla mnie) możliwości konfiguracji. Notabene całkiem fajne.

Darmową domenę założyłem na free.vel.pl. Cała magia w tym jak to się robi. Po założeniu konta na free.vel.pl dodałem domenę jedral.one.pl, a jako wpis DNS wybrałem opcję IN CNAME na adres ghs.google.com. Trochę to mylące. Myślałem, że powinien być adres bloga (i straciłem ponad dobę, bo myślałem, że to kwestia aktywacji). Jeśli domena jest nowa to wpis może czekać na aktywację do 24h (oj!). Kiedy będzie gotów, adres powinien wyświetlać stronę błędu Google (wbrew pozorom, na to właśnie czekamy).

Gdy adres jest gotów, należy go podpiąć w blogger.com. Opcja dostępna w:
Pulpit nawigacyjny → Ustawienia → Publikowanie → Domena niestandardowa
W razie niejasności: blogger.com → support

Blogger.com pozwala na założenie więcej niż jednego bloga na jednym koncie, co przydaje się do eksperymentowania z blogiem. Podpiąłem domenę z końcówką lab, czyli lab.jedral.one.pl, ale zamknąłem dostęp (poco ktoś ma moje śmieci oglądać)

Wszystko jest dostępne ZA DARMO

Brak komentarzy: